Sommaren 2020 på Danzlagret i Göteborg.😀
Vi tror att du är danssugen i sommar och vill komma och dansa hos oss.
Det blir massor av olika stilar att välja på och temaveckor m.m.
Nedan hittar du schema vecka för vecka.
Vi kommer att hålla på alla regler som gäller när vi väl kör igång.
Det är max 40 personer i lokalerna och det finns gott om tvål. 😀

Danza i Sommar!
På Danzlagret kan du fortsätta att dansa under nästan hela sommaren.
Det finns klassisk balett, tåspets, jazz, Contemporary, stepp, flamenco

Boka de klasser du tror du vill ta, och vilket klippkort du önskar. Missar du lektioner kan du ändå ta igen på någon annan tid.

Sommarens lärare är: Mariana Dascalu, Sofia Zachau, Adina Haglund, Petronella Brink, Gustav Borehed, Joel Mattsson, Aurica Muntoiu m.fl
Centro de Flamenco Pantera ger klasser i egen regi på Danzlagret.
för tider och stilar gå in på:
http://www.centrodeflamenco.se/

Priser:
enstaka lektioner
90 min: 190 kr, 60 min 75 kr
klippkort:
5 ggr – 850 kr
10 ggr – 1650 kr
Danzakort dansa hur mkt du vill
4 veckor: 1920 kr 
gäller 4 veckor från inköpsdatum
du kan sedan köpa till veckor
480 kr/vecka.
För klippkort/danzakort är det Tillägg för WS/129 min klass, 40 kr/klass.
OBS! vissa temaveckor har specialpris. se sidan ämne för ämne

OBS! Anmäl dig
till de lektioner du vill ta.
– missar du kan du alltid ta igen på andra lektioner.
– anmäl dig även om du vill köpa lösa lektioner.
– Anmälan är inte bindande förrän 1 vecka innan din kurs börjar.

Boka dig nu – betala gärna med kort när du kommer.

Så gå igenom ditt schema för sommaren och anmäl dig snarast.
Du kan även komma direkt, men kom i så fall i god tid innan din första klass.

VECKA 22
måndag 25 maj 
Balett- och Nybörjarvecka
1800-1930 Nyb Contemp, Petronella
1800-1930 Klassisk balett N/F, Sofia
1930-2015 Tåspets N/F, Sofia
1930-2030 Streetdance N/F, Joel 
tisdag 26 maj
1800-1930 Nyb Contemp, Petronella
1930-2100 Contemp F, Petronella
1800-1930 Klassisk balett F, Aurica
onsdag 27 maj
1800-1930 Klassisk balett F, Mariana
1800-1930 Nyb Contemp, Petronella
torsdag 28 maj
1800-1930 Nyb Contemp, Petronella
1800-1930 Klassisk balett F, Aurica
1930-2100 Jazz F, Petronella
fredag 29 maj
1700-1830 Klassisk balett F, Aurica
1700-1830 Nyb Contemp Petronella
lördag 30 maj
1030-1200 Klassisk balett F, Mariana
1200-1300 Tåspets F, Mariana

VECKA 23
måndag 1 juni
1830-1930 Streetdance N/F, Joel
1800-1930 Klassisk balett N/F, Sofia
1930-2015 Tåspets N/F, Sofia
1930-2100 Feminine Style N/F, Adina
tisdag 2 juni
1800-1930 Contemp. F Petronella
1800-1900 Street Fusion F, Adina
1900-2000 High Heels N/F-F, Adina
onsdag 3 juni
1800-1930 Klassisk balett F, Mariana
1800-1900 Street Fusion F, Adina
1900-2000 Contemp/str N/F-F, Adina
torsdag 4 juni
1800-1930 Jazz F, Petronella
1800-1900 Street Fusion F, Adina
1900-2000 High Heels N/F-F, Adina
lördag 6 juni – Sv. Nationaldag
1030-1200 Klassisk balett F, Mariana,
1200-1300 Tåspets F, Mariana,

VECKA 24 – Hot Rythm Week
Tap & Flamenco
måndag 8 juni
1830-1930 Streetdance N/F, Joel
1800-1930 Klassisk balett N/F, Sofia,
1930-2015 Tåspets N/F, Sofia
1930-2100 Conte/Stretch N/F Adina
tisdag 9 juni
1800-1930 Contemp F, Petronella
1800-1915 Stepp F, Gustav
1930-2100 Street Fusion F, Adina
onsdag 10 juni
1800-1915 Stepp F Gustav
1800-1930 Klassisk balett F, Mariana
1930-2100 FeminineVibe/styrk Adina
torsdag 11 juni 
1800-1930 Jazz F, Petronella
1800-1915 Stepp F, Gustav
1930-2100 Cont/Stretch NF-F Adina
fredag 12 juni 
1800-1930 Impro stepp, Gustav ,
alla nivåer
lördag 13 juni
1030-1200 Klassisk balett F, Mariana
1200-1300 Tåspets F, Mariana
Flamenco fre 12, lör 12 sön 14 juni

OBS! anmälan & info för flamenco 
http://www.centrodeflamenco.se/

VECKA 25
Dansläger 7-13 år 15-17  info HÄR
Workshop med Petronella
mån 15 juni
1800-2000 Contemp F.WS, Petronella
1800-1930 Klassisk balett N/F, Sofia,
1930-2015 Tåspets N/F, Sofia
1930-2030 Streetdance N/F, Joel
tisdag 16 juni
1800-2000 Contemp F.WS, Petronella
onsdag 17 juni
1800-1930 Klassisk balett F, Mariana
1800-2000 jazz F.WS, Petronella

VECKA 26
Workshop Theatrejazz – Tina
tisdag 23 juni
1800-2000 Theaterjazz F, Tina
onsdag 24 juni
1030-1200 Klassisk balett, Aurica
1800-2000
Theaterjazz F, Tina
1800-1930 Klassisk balett F Sofia1930-2015 Tåspets F, Sofia
fredag 25 juni
1030-1200 Klassisk balett, Aurica
torsdag 25 juni
1800-2000 Theaterjazz F, Tina
lördag 26 juni
1030-1200 Klassisk balett F, Sofia
1200-1300 Tåspets F, Sofia

Klassisk balett med Aurica
29 juni – 24 juli 1030-1200
tis-, tors- och fredagar
Öppna klasser

VECKA 27. 28 – 29 juni – 12 juli &
vecka 32-35, 3 AUG – 30 AUG
måndagar
1800-1930 Klassisk balett N/F, Sofia,
1830-1930 Streedance N/F Joel ej v32
1930-2015 Tåspets N/F, Sofia
tisdagar
1800-1930 Contemp/Jazz F
onsdagar
1800-1930 Klassisk balett F, Sofia
torsdagar
1800-1930 Contemp/Jazz F
lördagar
1030-1200 Klassisk balett F, Sofia
1200-1300 Tåspets F, Sofia

 

Nivåer
Nyb=nybörjare
N/F= 1-3 terminers förkunskap
F= Forts minst 4 term förkunskap
står det ingen nivå är den öppen för alla med lite dansvana och uppåt